Siatka ogrodzeniowa dla twojego DOMU
Drut kolczasty

     Dla lepszego zabezpieczenia ogrodzenia przed nieproszonymi gośćmi używa się dodatkowych linii drutu kolczastego. Rozwiązanie to jest bardzo skuteczne w ochronie przed złodziejami jak i wałęsającymi się psami. Drut kolczasty produkowany jest w dwóch podstawowych wersjach - standardowego ocynkowanego jak i powlekanego. Standardowy drut to drut ocynkowany o grubości drutu przewodzącego od 2,2 do 2,5 mm.
      Drut kolczasty zakłada się powyżej siatki ogrodzeniowej na pozostawionym słupku lub specjalnych ramionach zamontowanych na górnej części słupka, pochylonych pod odpowiednim kontem. Ta specjalne ramiona mocować można kilka linii drutu kolczastego. Należy pamiętać, iż ramiona powinny być skierowane do wewnątrz działki, a nie na zewnątrz. Oczywiste jest także to, iż aby w rozsądny sposób funkcjonować w obrębie ogrodzenia z drutem kolczastym wysokość siatki musi przekraczać 180cm.
      Specyficznym rodzajem drutu jest koncertina, zasada działania jest podobna jak drutu kolczastego jednak zamiast kolców posiada dużą liczbę nożyków z zadziorami. Jej charakterystyka odpowiada zastosowaniu w zasiekach ogrodzeniach zaporowych i więzieniach.

Rodzaje drutu kolczastego Drut Ocynkowany z którego produkowane s+/- siatki posiada wiele zalet.
Otulina PCV sprawia iż drut relatywnie jest bardziej miękki i mniej odporny na odkształcenia.
Podstawow+/- spraw+/- jest warstwa cynku, liczona w gramach powłoki cynkowej na metr kwadratowy powierzchni. WłaPnie od grubosci tej powłoki zależy trwałoPć ogrodzenia. Przyjmuje się iż rocznie utlenia się około 7g cynku n a metrze kwadratowy. Czyli prosto tłumacz+/-c jeżeli kupimy siatkę z drutu ocynkowanego gdzie powłoka warstwy cynkowej wynosi 7g/m2 po roku na wolnym powietrzu po powłoce nie będzie już Pladu. NajczęPciej wykonuje sie powłokę o grubosci 70-80g.m2


Oto przykład profesjonalnych ogrodzeń i zastosowań drutu kolczastego:
drut kolczasty ogordzenie profesjonalne

Siatki Ogrodzeniowe dla twojego domu - strona główna
  • Siatka ogrodzeniowa powlekana


  • (c) www.ogrodzeniowa.pl