Siatka ogrodzeniowa dla twojego DOMU
Ogrodzenia Panelowe

     Ogrodzenie panelowe od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością w budowie ogrodzeń gdzie duże znaczenie ma estetyka, niezawodność, wytrzymałość, a przede wszystkim łatwość i szybkość montażu. To właśnie szybkość montażu wpływa w dużym stopniu na fakt, iż w inwestycjach przemysłowych ogrodzenia panelowe praktycznie wyparły tradycyjne siatki ogrodzeniowe. Szybki czas montażu ogrodzenia wynika z faktu, cały proces technologiczny budowy ogrodzenia i związane z tym obwarowania czasowe przebiegają w zakładzie produkcyjnym, a na montaż jedzie już praktycznie gotowe ogrodzenie. W miejscu realizacji inwestycji ustawiane są już gotowe słupki i panele ogrodzeniowe całe ogrodzenie stawiane jest panel za panelem, słupek za słupkiem. Nie ma konieczności przestoju, czas stawiania ogrodzeniowego zależy praktycznie tylko i wyłącznie od wydajności ekipy montażowej a nie czasu schnięcia betonu itp.

 przykład ogrodzenia panelowego   ogrodzenie panelowe


     Ogrodzenie wykonane w systemie panelowym musi po pierwsze estetycznie i ładnie wyglądać po drugie stanowić trudną do sforsowania barierę i po trzecie być odporne na działanie warunków atmosferycznych. Przy zakupie i wyborze konkretnego typu ogrodzenia konieczne jest wnikliwe przeanalizowanie tych trzech parametrów.

Wytrzymałość ogrodzenia panelowego
    Na wytrzymałość i sztywność ogrodzenia panelowego ma wpływ wiele czynników.

  • grubość drutów- najlepszy współczynnik wytrzymałości do ceny posiadają ogrodzenia panelowe wykonana z drutu o średnicy 5mm, oczywiście musi być to specjalny stop o odpowiedniej twardości i sztywności. Największy wpływ na sztywność panelu ogrodzeniowego mają jednak druty poziome tak więc dla zaoszczędzenia kosztów wykonania producenci oferują często opcje z drutami pionowymi o mniejszej średnicy np. 4mm. Obniża to znacznie koszty a nie wpływa w dużym stopniu na ogólnie pojętą wytrzymałość ogrodzenia. Poza panelami zwrócić należy uwagę na średnice słupków i jakość elementów łączących.


  • Przeprofilowania -są to zagięcia drutów pionowych, ich ilość bezpośrednio przekłada się na sztywność panelu. Najczęściej wykonywane są 2 lub 4 przeprofilowania - należy pamiętać iż ilość przeprofilować nie ma dużego wpływu na cenę ogrodzenia jednak, a im wyższe ogrodzenie tym powinno posiadać więcej przeprofilowań.
Wysokość ogrodzeń panelowych

Panele ogrodzeniowe produkuje się w kilku wysokościach, wysokość ograniczona jest ilością drutów poziomych pomnożona przez wysokość, na ostateczną wysokość ma także wpływ ilość przeprofilowań.

Oto przykładowe wysokości ogrodzeń panelowych:

  


Ceny ogrodzeń panelowych

cena ogrodzenia za metr bierzący

wysokość panela

średnica/liczba prętów poziomych

[mb]

[mm]

[mm/szt.]

~73zł netto/mb

1360

5/14

~80zł netto/mb

1560

5/15

~90zł netto/mb

1760

5/16

~95zł netto/mb

1960

5/17

~110zł netto/mb

2160

5/18

~120zł netto/mb

2360

5/19

~130zł netto/mb

2560

5/20


Ceny ogrodzeń panelowych w większości firm są bardzo zbliżone, przy zakupie należy wiec zwracać uwagę na dostępność i parametry ogrodzenia. Mimo, iż ogrodzenie panelowe składa się z paneli słupków i akcesorii pomocniczych takie jak obejmy i uchwyty, ostateczne znaczenie ma cena za metr bieżący ogrodzenia. Oto przykładowe ceny ogrodzeń panelowych w zależności od wysokości:

Ogrodzenia panelowe montuje się i składa bardzo prosto. Ogrodzenie panelowe składa się z Słupków, paneli ogrodzeniowych i specjalnych słupków profilowych. Nie ma przestojów technologicznych przy montażu, całoœć łšczy się i stawia bardzo szybko. Oczywiœcie pamiętać trzeba o wypionowaniu słupków.


Siatki Ogrodzeniowe dla twojego domu - strona główna
  • Siatka ogrodzeniowa powlekana


  • (c) www.ogrodzeniowa.pl