Siatka ogrodzeniowa dla twojego DOMU
Siatka Ogrodzeniowa

     Siatka ogrodzeniowa jest podstawowym materiałem budulcowym ogrodzeń posesji, działek, stadionów, firm. Nie da się powiedzieć kiedy została wynaleziona, jednak pewnym jest że od dawna króluje wśród ogrodzeń naszych domów. Wraz z upływem czasu wymyślano to coraz to nowe rodzaje siatek wykonywanych ślimakowo. Aktualnie siatki wykonują profesjonalne siatki które potrafią cuda, czego najlepszym dowodem jest składanie siatki kompaktowo. Jednak nas do budowy ogrodzeń interesuje tylko kilka typów siatek, a podzielić je można np. w ten sposób:

Siatka ogrodzeniowa - rodzaje
Przykładowy rodzaj siatki ogrodzeniowaej Opis siatki
Siatka ogrodzeniowa z dużym oczkiem Siatka z oczkiem większym niż 6cm stosowana w budownictiwe leśnictwie, używana przy wygrodzeniach tymczasowych. np placu budowy
Siatka ogrodzeniowa standardowa Najczęściej stosowane siatki ślimakowe, najbardziej popularne ogrodzenia. Tutaj sklasyfikować można wszystkie siatki których oczko mieści sie w przedziale od 4 do 6cm. Dla tych siatek najbardziej standardowy drut to 2,5 - 3mm PCV i 2-2,7 dla drutu ocynkowanego
Siatka z małym oczkiem Siatki z oczkiem poniżej 4 cm, najczęściej wykonywane z drutu ocynkowanego. Praktycznie niestosowane w ogrodzeniach.
Siatki z oczkiem hexagonalnym Bardzo popularne do budowy wolier, ogrodzenia rabatek itp. Praktycznie mocny splot powoduje że siatka heksagonalna tzw. hex nie powina mieź oczka wiekszego niż 2,5cm ale bywają i z oczkiem 4cm a nawet większym. Jeżeli siatki użyjemy do wybudowania woliery dla ptaków, konieczne może być wzmocnienie ochrony przed drapieżnikami np. pastuchem
Siatki zgrzewane Mocne siatki, charakteryzujące się dużą wytrzymałością i lepszym wyglądem dotychczas stosowane były głównie jako siatki rolnicze jednak od niedawna stanowią też dużą część rynku ogrodzeń.
Siatki leśne - wiązane Siatki wiązane popularnie zwane leśnymi znajdują zastsowanie w ogrodzeniach autostrad placów budowy itp. Podobnego typu siatki używane są do wygrodzeń wybiegów dla zwierzyny dzikiej głównie w hodowlach danieli.
Siatki tkane Praktycznie nie używane w ogrodzeniach, stosowane za to w rolnictwie do budowy sit i innych urządzeń oraz części maszyn rolnczych.


Siatka tkana i nasiona zbóż Najwyższej jakości siatka tkana, ciekwaowstką jest to że siatka tkana potrafi ważyć bardzo dużo, przy gestm splocie jest jak mata metalowa.
Płot z siatki powlekanej Typowy przykład ładnie zrobionej siatki ogrodzeniowej:


     Siatki ogrodzeniowe ślimakowe produkowana jest w wielu kolorach, obecnie mamy do dyspozycji niemalże niezliczone odcienie barw. Barwnik otuliny PCV można w dowolny sposób mieszać. Efektem takich możliwości są różne kolory i oznaczenia np. najpopularniejszym kolorem jest kolor zielony wpadający w khaki o oznaczeniu RAL 6005.


Siatki Ogrodzeniowe dla twojego domu - strona główna
  • Siatka ogrodzeniowa powlekana
  • Siatka ogrodzeniowa ocynkowana
  • Siatka leśna
  • Siatka zgrzewana


  • (c) www.ogrodzeniowa.pl