Siatka ogrodzeniowa dla twojego DOMU
Siatka zgrzewana

     Siatka zgrzewana jest odpowiedzią na rosnące wymagania klientów. Tradycyjna siatka ślimakowa uznawana jest przez wiele osób jako produkt przestarzały, stąd też rosnąca popularność siatkę zgrzewanych. Siatki te charakteryzują się ładnym wyglądem i większą wytrzymałością przy takiej samej grubości drutu. Wynika ta z możliwości użycia twardszych stopów stali do produkcji siatki zgrzewanej i sam fakt zgrzania - siatka zgrzewana podobnie jak panele ogrodzeniowe nie wyciąga się i nie pruje.

     Proces produkcji siatki zgrzewanej jest bardzo prosty, każde łączenie jest spawem który zapewnia dużą wytrzymałość. Całość jest po wyprodukowaniu ocynkowana i powleczona warstwą PCV najczęściej nakładaną proszkowo. Zabezpieczone antykorozyjnie powłoką cynkową uzyskuje się przez proces cynkowania ogniowego i jest to bardzo ważne, proces ten opisuje norma: EN-ISO 1491.

     Cynkowania ogniowego - nie mylić z galwanizacją elektrolityczną (kąpieli w ciekłym cynku o temp. 440-460st.C) zachodzi na powierzchni cynkowanego elementu zjawisko dyfuzji tzn. stal i cynk tworzą wspólną warstwę stopową, na powierzchni której odkłada się jeszcze tzw. warstwa czystego cynku. Warstwa stopowa sprawia, że powłoka cynku jest nierozdzielnie związana ze stalowym podłożem. Gwarantowana grubość powłoki cynkowej wynosi zazwyczaj 60 mikro metrów.

Siatka zgrzewana powlakana      Jedna z firm - duża sieć handlowa w USA pokusiła się nawet o przeprowadzenie testu wśród swoich klientów - pytając co sądzą o siatce zgrzewane. Okazało się, iż wiele osób pomyliło ją z ogrodzeniem panelowym. Nic więc dziwnego ze siatka zgrzewana uznawana jest za coś pośredniego między siatką ogrodzeniową, a ogrodzeniami panelowymi.


Nietypowe zastosowanie siatki zgrzewanej:
Kort ogrodzony siatką zgrzewaną Jak widać na załączonym zdjęciu jest wiele nietypowych zastosowań siatek zgrzewanych, tak jak ten przykład ogrodzenia kortu tenisowego. Siatki zgrzewane używane są też w rolnictwie np. siatki do hodowli królików


Teraz warto zobaczyć film - jak się zgrzewa

Siatki Ogrodzeniowe dla twojego domu - strona główna
  • Siatka ogrodzeniowa powlekana


  • (c) www.ogrodzeniowa.pl