Siatka ogrodzeniowa dla twojego DOMU
Siatki leśne (siatka węzłowa)

Siatki leśne do ogrodzeń.
     Siatka leśna zwana także siatką węzłową lub siatką autostradową jest aktualnie jednym z najbardziej popularnych siatek produkowanych do celów ogrodzeniowych. Popularność ta wynika głównie z faktu, iż olbrzymie ilości produkowane są przez producentów siatek bezpośrednio do zakładów leśnych i wygradzania autostrad. Siatki leśne z racji niskiej ceny i dużej wytrzymałości znajdują zastosowanie w budownictwie gdzie od wielu lat wiodą prym jako siatki typowe do ogrodzeń placów budowy.

     Wchodząc na tę stronę zapewne zainteresowaliście się Państwo tematem siatki leśnej użytej jako budulec ogrodzenia palcu budowy. Dlatego tym właśnie tematem tzn. użycia siatki węzłowej postanowiliśmy się zająć bardziej szczegółowo. Warto zauważyć że już mało kto grodzi budowę typową siatką ogrodzeniową.

     Do ogrodzenia placu budowy najlepiej nadaje się siatka lekka jednak z rozstawą drutów pionowych co 15 cm. Jest to bardzo ważne gdyż rozstaw pionowy co 30 cm sprawia iż siatka jest bardzo wiotka traci spójność i całkowicie nie nadaje się do grodzenia placu budowy.

Siatka leśna - ogrodzenie placu budowy.
     Najlepsza wysokość to standard 160cm, czyli siatka o tejże wysokości. Wiele firm jak np. jedne z większych producentów siatki firma Rabatka oferuje typową siatkę leśną zoptymalizowaną do ogrodzeń tymczasowych, która jest wytrzymała ma wysokość 1,6m a druty z której jest wykonana mają odpowiednią sprężystość.

     Siatkę najlepiej mocuje się na słupkach drewnianych, idealnie sprawdzają się stęple budowlane wkopane w ziemie. Do słupków przybija się ją specjalnymi gwoździami w kształcie litery U tzw. skoblami. Rozstaw słupków nie musi być zbyt gęsty, w zupełności wystarczy wkopać słupek co 3 metry. Słupki wkopujemy na minimum 50cm, z doświadczenia jednak wiemy iż słupki narożne należy wkopać głębiej tj. na około 70-80cm i koniecznie wyposażyć je w zastrzały. Przy montażu siatki leśnej należy zwrócić szczególną uwagę na naciąg dwóch skrajnych drutów czyli najniższego i najwyższego. Te druty zawsze powinny być grubsze od pozostałych gdyż są to tzw. druty wiodące. Przy zakupie producenta siatek zawsze należy spytać czy sprzedawane siatki leśne mają druty wiodące (grubsze na dole i u góry).

     Bardzo ważną częścią ogrodzenia jest brama. Bramę do wjazdu na plac budowy łatwo wykonać po prostu z desek i wypełnić siatką leśną. Uwaga na skrzydła bramy wypełniane siatką węzłową nie wystarcza ramy prostokątne, konieczny jest minimum 1 zastrzał prowadzony patrząc od słupa z zawiasami od góry w dół. Wystarczającym elektem zamykającym będzie kłódka i łańcuch. Jeżeli chodzi o konstrukcję bramy tymczasowej warto rozważyć kupno dwóch paneli ogrodzeniowych, 2 sztuki zastąpią nam całą bramę. Oczywiście chodzi o takie panele z jakich buduje się ogrodzenia panelowe.

     Ogrodzenie z siatki leśnej jest estetyczne trwałe i tanie. Dlatego nawet duże budowy grodzone są w ten sposób. Jeżeli taka metoda wykonywania ogrodzeń nie sprawdzała by się nie uzywały by jej takie renomowane firmy jak Strabag czy Skanska.

     W najbliższym czasie opiszemy zastosowanie siatki leśnej do ogradzania upraw, pastwisk i wybiegów dla zwierząt. Siatki leśne wykorzystywane do tego celu muszą być znacznie mocniejsze aczkolwiek już nie tak wysokie, wszystko zależy od przeznaczenia. Więcej informacji zamieścimy na ten temat zamieścimy wkrótce. Ogrodzenie z siatki węzłowej zawsze dobrze jest wzbogacić drutem kolczastym, wszystko po to by jeszcze lepiej chronić ogrodzony teren.
Siatki Ogrodzeniowe dla twojego domu - strona główna
  • Siatka ogrodzeniowa powlekana


  • (c) www.ogrodzeniowa.pl